ТЕПЛИЙ ДІМ


Друзі ТЕПЛОГО ДОМУ

Державне підприємство Агентство розвитку ЖКГ

Асоціація енергетичних аудиторів

Get Adobe Flash player

Науково-дослідний інститут будівельного виробництва

Всеукраинский союз производителей строительных материалов и изделий

Асоциация производителей пенопласта

Асоціація 'Енергоефективні міста України'

Стройсоюз

Запитання, що їх ставлять найчастіше

У яких випадках потрібно ставити теплу підлогу замість радіаторів?

28.09.2014

Визначення ефективної системи розведення тепла по будинку повинно розглядатися комплексно, з врахуванням рівня утеплення і рекуперації будинку та обігрівальних пристроїв. 
Водяна система обігрівання, котра основана на використанні звичайного котла (газового, електричного, на дровах), передбачає високотемпературний режим подачі теплоносія. Основними елементами передачі тепла являються радіатори, котрі підбирають в кожне приміщення чітко враховуючи значення вищого порогу температури теплоносія (70 чи 90 градусів). При цьому, котли використовуються ефективно, їхній ККД вищий на високих температурах теплоносія.

Бажання встановити конденсаційний газовий котел або використати теплову помпу чи сонячні водяні колектори заставляє використовувати інший підхід. Найперше, такі будівлі повинні бути суттєво утепленими, щоб здешевити нове обладнання, котре підбирається в такому випадку на меншу потужність. Утеплений будинок має менші тепловтрати і споживає менше тепла. Крім цього, враховується те, що теплоносій від перерахованих вище пристроїв, є низькотемпературним. Недопустимо встановлювати ці пристрої в будівлі, де стоїть стара високотемпературна система розведення тепла. При цьому буде суттєва перевитрата енергії в нових нагрівачах, що не принесе економії власнику від нової техніки.

Для низькотемпературного обігрівання варто застосовувати підлогове розведення тепла і в деяких приміщеннях радіатори з більшою площею теплообміну, щоб вони були розраховані на роботу з максимальною температурою теплоносія до 45 градусів.

Водяна тепла підлога монтується з ізоляцією від основи приміщення. Встановлюються трубопроводи, котрі заливаються бетонним розчином, а зверху встановлюється покриття. Зверху може бути керамічна плитка, ламінат, лінолеум. Підтримання температури підлоги відбувається за допомогою вмикання і вимикання насосів, котрі працюють в схемі з температурними датчиками та контролерами.

Для швидкого монтажу може бути застосована електрична тепла підлога – плівки або кабелі з сіткою. Ці елементи можуть бути встановлені на існуючу підлогу (з певними застереженнями). Поверх них можна використати накриття, напр., ковролін.  Це дозволяє швидко забезпечити обігрівання приміщення від електроенергії.

Джерело: EcoTown, 28.09.2014

 


 

Важливі новини і публікації

 

 

Освітній відеоролик "Термомодернізація житлового будинку - кроки" -
процес термомодернізації, необхідність та вигоди її проведення для мешканців багатоквартирних будівель.
Про ролик

Фінансовий інструмент ЄБРР для підвищення енергоефективності у житловому секторі України
Про Програму IQ energy 

 

 

Новий ресурс - приклади успішного впровадження енергозберігаючих заходів для тих, хто хоче зменшити свої витрати на комунальні послуги завдяки ощадливому споживанню та підвищенню енергоефективності власної оселі.

 

Судсидії. Тарифи. Енергоефективність.

 

 

 

Останні новини

Значні зміни: українців зобов‘яжуть проводити енергоаудит будинків

В Україні вже у наступному році повинен запрацювати Фонд енергоефективності, за рахунок якого сім‘я зможе компенсувати до 50% витрат на утеплення свого житла. Далі

6 жовтня відновлено Урядову програму допомоги населенню при утепленні індивідуального житла

Відновлено придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Ощадбанк та Укргазбанк знову почали видачу фізичним особам «теплих» кредитів в рамках програми. Далі

Кращі практики: ОСББ по вул. Учительська, 10 - повна термореновація стін

70% вартості робіт фінансується з міського бюджету, решта – внесок мешканців. Далі

Луцьке ОСББ отримало найбільший в Україні кредит на енергоефективність

Укргазбанк надав рекордний кредит на 10 років луцькому ОСББ «Центральна Вежа» в розмірі майже 3,5 млн. грн. Далі

Конкурс "Найефективніший споживач енергоресурсів" на новому ресурсі "Енергодопомога"

Призи від компанії REHAU - Сертифікат на суму 4000 грн на придбання вікна REHAU. Далі


Share +