ТЕПЛИЙ ДІМ






Друзі ТЕПЛОГО ДОМУ

Державне підприємство Агентство розвитку ЖКГ

Асоціація енергетичних аудиторів

Get Adobe Flash player

Науково-дослідний інститут будівельного виробництва

Всеукраинский союз производителей строительных материалов и изделий

Асоциация производителей пенопласта

Асоціація 'Енергоефективні міста України'

Стройсоюз

Запитання, що їх ставлять найчастіше

Як змінюються гідравлічні характеристики регулятора теплового потоку після термомодернізації будівлі? Чи потрібно його замінювати на менший за типорозміром?

Відповідає: Віктор Пирков, к.т.н., доцент, заступник генерального директора з наукової роботи компанії "Данфосс ТОВ", член технічних комітетів з нормування при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова Всеукраїнського конкурсу дипломних проектів "Обладнання компанії Данфосс в інженерних системах будівель"

 

Регулювання теплового потоку за погодними умовами в ІТП є одним з трьох мінімальних вимог стосовно енергоефективності для системи опалення, які визначають відповідно до ДСТУ Б EN 15232:2011 (решта два – терморегулювання приміщень і насосна циркуляція теплоносія, при чому для громадських будівель циркуляцію слід забезпечувати насосами з підтримкою ΔР = const або ΔР = var). Це регулювання повинно бути ефективним протягом усього опалювального періоду і тим більше − після заходів із зниження теплоспоживання будівлі.

Спрощена перевірка ефективності регулювання теплового потоку дуже проста. Для цього необхідно відслідкувати зміну витрати теплоносія (G) за показами теплолічильника при переміщення штока регулятора теплового потоку (РТ) з максимально відкритої позиції. Це можна зробити примусово шляхом управління приводом РТ вручну або за допомогою електронного регулятора.

Насамперед, варто перевірити виконання функції обмеження G парою регуляторів – РТ і автоматичним регулятором перепаду тиску (РД). У максимально відкритому положенні РТ максимальна витрата теплоносія (Gmax) не повинна перевищувати розрахункової витрати (Gрозр). Якщо це так, то функція обмеження витрати виконується. Якщо ні, − необхідно відкоригувати значення перепаду тиску на РТ шляхом зміни налаштування РД.

Далі слід перевірити пропорційність регулювання, тобто пропорційність зміни G від ходу штоку РТ з його максимально відкритого положення. Якщо Gmax одразу став зменшуватись і приблизно при ½ ходу штока РТ дорівнює ½ Gmax, − регулювання виконується ідеально, тобто енергоефективно. Якщо при положенні штока, що дорівнює приблизно ½ його повного ходу, G не зменшується або зменшення незначне, − регулювання виконується двохпозиційно, тобто невірно. Такий стан речей може мати місце: а) коли відсутній РД; б) коли є значний гідравлічний опір між точками відбору імпульсів тиску РД (наприклад, встановлено дросельну шайбу, вентиль і т.і. між РД і РТ); в) коли витратна характеристика РТ не відповідає гідравлічному отору теплообмінника). Виправити такий стан речей можливо, наприклад, шляхом переносу точок відбору імпульсів тиску РД безпосередньо перед і після РТ, видалення дросельної шайби і т.і.

Якщо до заходів із зниження теплоспоживання системою опалення обмеження G і регулювання виконувалось вірно, то після цих заходів необхідно переналаштувати РД, встановивши нове значення перепаду тиску при новому Gрозр = Gmax (що відповідає зниженому теплоспоживанню будівлі) у максимально відкритому положенні РТ.

При незалежному типі підключення внутрішніх систем теплопостачання будівлі до теплових мереж і виконанні заходів із зниження теплоспоживання системою опалення, може змінитись теплова характеристика теплообмінника. У цьому випадку ідеальним варіантом є підлаштування витратної характеристики клапана РТ до цієї зміни за допомогою спеціальних функцій електроприводів. За наявності у такій схемі РД необхідно також змінити його налаштування таким чином, як описано вище.

Питання щодо зміни типорозміру регулювального обладнання за результатами термомодернізації будівлі може виникнути тільки у випадку, коли початковий розрахунок/підбір регулювального обладнання було виконано невірно або початкова розрахункова потужність системи була значно завищена стосовно її реального значення.

Важливі новини і публікації

 

 

Освітній відеоролик "Термомодернізація житлового будинку - кроки" -
процес термомодернізації, необхідність та вигоди її проведення для мешканців багатоквартирних будівель.
Про ролик

Фінансовий інструмент ЄБРР для підвищення енергоефективності у житловому секторі України
Про Програму IQ energy 

 

 

Новий ресурс - приклади успішного впровадження енергозберігаючих заходів для тих, хто хоче зменшити свої витрати на комунальні послуги завдяки ощадливому споживанню та підвищенню енергоефективності власної оселі.

 

Судсидії. Тарифи. Енергоефективність.

 

 

 

Останні новини

Значні зміни: українців зобов‘яжуть проводити енергоаудит будинків

В Україні вже у наступному році повинен запрацювати Фонд енергоефективності, за рахунок якого сім‘я зможе компенсувати до 50% витрат на утеплення свого житла. Далі

6 жовтня відновлено Урядову програму допомоги населенню при утепленні індивідуального житла

Відновлено придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Ощадбанк та Укргазбанк знову почали видачу фізичним особам «теплих» кредитів в рамках програми. Далі

Кращі практики: ОСББ по вул. Учительська, 10 - повна термореновація стін

70% вартості робіт фінансується з міського бюджету, решта – внесок мешканців. Далі

Луцьке ОСББ отримало найбільший в Україні кредит на енергоефективність

Укргазбанк надав рекордний кредит на 10 років луцькому ОСББ «Центральна Вежа» в розмірі майже 3,5 млн. грн. Далі

Конкурс "Найефективніший споживач енергоресурсів" на новому ресурсі "Енергодопомога"

Призи від компанії REHAU - Сертифікат на суму 4000 грн на придбання вікна REHAU. Далі


Share +