ТЕПЛИЙ ДІМ


Друзі ТЕПЛОГО ДОМУ

Державне підприємство Агентство розвитку ЖКГ

Асоціація енергетичних аудиторів

Get Adobe Flash player

Науково-дослідний інститут будівельного виробництва

Всеукраинский союз производителей строительных материалов и изделий

Асоциация производителей пенопласта

Асоціація 'Енергоефективні міста України'

Стройсоюз

Запитання, що їх ставлять найчастіше

02.09.2016

У зв’язку із зміною тарифів з 01.09.2016 року, які тарифи використовують приватні дитячі садочки і чи треба новоствореному ДНЗ заключати окремо Договір на використання ел/ен та тепла, чи потрібно встановлювати окремі лічильники?

Відповідь консультантів Інституту місцевого розвитку:

Порядок надання житлово-комунальних послуг регулюється Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон про ЖКП) та іншими нормативно-правовими актами. Відповідно до норм зазначеного закону відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Таким чином, споживачу (приватному дитячому садочку) необхідно укласти договори з виконавцями послуг про надання теплової енергії (чи послуг централізованого опалення) та постачання електричної енергії в залежності від конкретних умов споживача. Договори на надання житлово-комунальних послуг

Відповідно до п. 4 статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції Закону № 1198-VII від 10.04.2014), виконавцем послуг із централізованого опалення та послуг із централізованого постачання гарячої води для об'єктів усіх форм власності є суб'єкт господарювання з постачання теплової енергії (теплопостачальна організація). Це означає, що теплопостачальна організація є одночасно постачальником теплової енергії й надавачем комунальної послуги централізованого опалення.

Порядок надання комунальних послуг, права та відповідальність споживачів і виконавців послуг встановлені Правилами надання послуг із централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 N630 (далі – Правила №630).

У Правилах №630 термін «централізоване опалення» вживається у такому значенні: послуга, спрямована на задоволення потреб споживача в забезпеченні нормативної температури повітря в приміщеннях квартири (будинку садибного типу), яка надається виконавцем із використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання. Що апріорі неможливо у приватному будинку.

Законом України «Про теплопостачання», визначено, що постачання теплової енергії (теплопостачання): господарська діяльність, пов'язана з наданням теплової енергії (теплоносія) споживачам за допомогою технічних засобів транспортування та розподілом теплової енергії на підставі договору.

Отже, вступають в дію Правила користування тепловою енергією, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 р. №1198, які і визначають взаємовідносини між теплопостачальними організаціями та споживачами теплової енергії (далі — Правила №1198).

Зазначеними Правилами №1198, з-поміж іншого, встановлено і порядок проведення розрахунків за спожиту теплову енергію. Так, п. 23 Правил №1198 визначено, що розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показів вузла обліку згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку.

Відносини між учасниками у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах (п. 1 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»). Враховуючи відсутність затвердженого типового договору про купівлю-продаж (постачання) теплової енергії, такий договір укладається його сторонами з урахуванням норм, зокрема, Закону України «Про теплопостачання», Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 №1198 з урахуванням дотримання процедури укладення договорів, визначеної главою 53 Цивільного кодексу України.

У ст.26 Закону про ЖКП серед істотних умов договору між виконавцем/виробником та споживачем, зазначено таку: «вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг». Крім того, статтею 32 цього закону передбачено, що у разі зміни цін/тарифів на житлово-комунальні послуги виконавець/виробник не менше ніж за 15 днів до введення їх у дію повідомляє про це споживачів з посиланням на рішення відповідних органів. Тобто, виконавець при зміні тарифів доводить до відома споживача інформацію у визначений в законодавстві спосіб, а також вносить зміни у договори про надання послуг шляхом укладання нового договору або додаткової угоди до діючого.

Тарифи у сфері житлово-комунальних послуг формуються для таких категорій споживачів як населення, бюджетні установи, релігійні організації та інші споживачі. Тобто тарифи, які застосовуються для розрахунків за надані комунальні послуги, залежать від організаційно-правової форми споживача. Отже, враховуючи норми чинного законодавства з питань формування тарифів, приватний дитячий садок належить до категорії «інші споживачі» та відповідно розраховуватиметься за встановленим/діючим тарифом для цієї категорії споживачів.

Взаємовідносини, які виникають у процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) регулюються Правилами користування електричною енергією (Постанова НКРЕ №28 від 31.07.1996 р.).

Відповідно до статті 3 зазначених Правил електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами обліку електричної енергії для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, а також (за бажанням споживача) засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії. Підключення електроустановки споживача, яка не забезпечена розрахунковими засобами (засобом) обліку електричної енергії, забороняється, за винятком випадків, передбачених розділом 6 Правил.

Аналогічна норма наведена у Правилах користування тепловою енергією (Постанова КМУ №1198 від 03.10.2007 р.), зокрема у статті 13 визначено, що введення в експлуатацію нової, реконструйованої системи теплоспоживання об'єкта без приладів комерційного обліку забороняється. А споживач зобов'язаний укласти з теплопостачальною організацією договір до початку подачі теплоносія до системи теплоспоживання.

Важливі новини і публікації

 

 

Освітній відеоролик "Термомодернізація житлового будинку - кроки" -
процес термомодернізації, необхідність та вигоди її проведення для мешканців багатоквартирних будівель.
Про ролик

Фінансовий інструмент ЄБРР для підвищення енергоефективності у житловому секторі України
Про Програму IQ energy 

 

 

Новий ресурс - приклади успішного впровадження енергозберігаючих заходів для тих, хто хоче зменшити свої витрати на комунальні послуги завдяки ощадливому споживанню та підвищенню енергоефективності власної оселі.

 

Судсидії. Тарифи. Енергоефективність.

 

 

 

Останні новини

Значні зміни: українців зобов‘яжуть проводити енергоаудит будинків

В Україні вже у наступному році повинен запрацювати Фонд енергоефективності, за рахунок якого сім‘я зможе компенсувати до 50% витрат на утеплення свого житла. Далі

6 жовтня відновлено Урядову програму допомоги населенню при утепленні індивідуального житла

Відновлено придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Ощадбанк та Укргазбанк знову почали видачу фізичним особам «теплих» кредитів в рамках програми. Далі

Кращі практики: ОСББ по вул. Учительська, 10 - повна термореновація стін

70% вартості робіт фінансується з міського бюджету, решта – внесок мешканців. Далі

Луцьке ОСББ отримало найбільший в Україні кредит на енергоефективність

Укргазбанк надав рекордний кредит на 10 років луцькому ОСББ «Центральна Вежа» в розмірі майже 3,5 млн. грн. Далі

Конкурс "Найефективніший споживач енергоресурсів" на новому ресурсі "Енергодопомога"

Призи від компанії REHAU - Сертифікат на суму 4000 грн на придбання вікна REHAU. Далі


Share +