ТЕПЛИЙ ДІМ






Друзі ТЕПЛОГО ДОМУ

Асоціація енергетичних аудиторів

Асоціація 'Енергоефективні міста України'

Стройсоюз

Технології енергозбереження

 

Утеплення/заміна вікон у квартирах і сходових клітках

Як і у випадку з непрозорими компонентами огороджувальних конструкцій будівель (стін, даху, підлоги), скління (вікна) також є одним з основних джерел втрати тепла будівлею – приблизно 30%. Тому встановлення енергоефективних вікон також призводить до істотного зменшення рівня тепловтрат, зменшує повітропроникність будівлі, краще захищає від зовнішнього шуму. Додаткова теплова ізоляція вікон або їх заміна на сучасні склопакети може підвищити температуру у приміщенні на 4-5 °С.

Аналогічно до стін, покрівлі та підлоги, теплотехнічні характеристики вікон також описуються опором теплопередачі (R), який вимірюється у м2∙К/Вт. Чим вищий цей опір, тим кращі теплоізоляційні характеристики вікна. Відповідно до ДБН В.2.6-31 «Теплова ізоляція будівель» к, 2006 ці коефіцієнти нормуються для різних кліматичних зон України.

Існують різні варіанти виконання енергоефективних вікон, включаючи різні варіанти виконання рам. Найбільш поширені вікна з двійним склінням (однокамерний склопакет) (коли вікно має два скла, що є встановлені на певній відстані одне від одного) і вікна трійним склінням (двокамерний склопакет) (коли три скла встановлені на певній відстані одне від одного). Простір між склом заповнюють повітрям або інертним газом, який також впливає на теплотехнічні характеристики вікна. Для високоенергоефективних вікон можуть використовуватись гази криптон, аргон, ксенон. Крім цього, деякі виробники з метою підвищення фізичних якостей склопакету використовують спеціальні матеріали, непомітні для ока, які наносять на поверхню скла і таким чином зменшують втрати тепла через скло. Такі вікна часто називають низькоемісійними. Вікна з двійним і трійним склінням можуть відповідати високому рівню енергоефективності і не обов‘язково, що вікно з трійним склінням матиме кращі теплотехнічні характеристики, ніж вікно з двійним склінням.   

Теплотехнічні характеристики рам також мають істотний вплив на загальну теплотехнічну характеристику вікна. Для виготовлення рам використовують різноманітні матеріали: алюміній, полівінілхлорид (таке вікно часто називають «пластикове» або вікно з ПВХ), дерево або комбінації з цих матеріалів. Дерев‘яні та ПВХ рами вважаються ефективними з теплотехнічної точки зору. Конструкції ПВХ рам утворені товстостінними профілями, які мають декілька камер, що заповнені повітрям. Залежно від побажань замовника при виготовленні вікна можуть використовуватись рами з різним числом камер. Як правило, використовують три-, чотири або п‘ятирамні профілі, і чим більша кількість камер, тим кращий термічний опір рами. Тому, якщо Ви вирішили замінити вікна на енергоефективні, поцікавтеся у фірми-виробника про теплотехнічні характеристики (сертифікат) варіанту вікна, який Вам пропонують.

Як вибрати вікно ПВХ

Бажано не використовувати металеві деталі, які контактують з внутрішнім і зовнішнім повітрям, оскільки це підвищує тепловтрати через вікно. Необхідно також відмітити, що компанія, яка встановлює вікна у Вашому будинку, повинна якісно виконати герметизацію стиків вікна зі стінами і підвіконням, бо в іншому випадку тепло буде «виходити» через ці стики. Зазвичай стики заповнюють монтажною піною. Але монтажна піна руйнується під стійким впливом ультрафіолету, а тому монтажний шов необхідно закривати герметиком або штукатуркою і не відкладати цю роботу надовго.

Взимку через вікна будинок втрачає тепло, а влітку через скло у приміщення проходить сонячна радіація і температура у приміщенні підвищується. Щоби попередити зайвий приплив сонячної радіації у жаркий період літа, можна встановити склопакети зі спеціальним покриттям, що відбиває сонячне проміння. Але в цьому випадку треба брати до уваги, що таке покриття буде запобігати потраплянню сонячної енергії через вікна взимку, а тому для регіонів з холодним кліматом такі вікна можуть бути невигідними.

Сучасні вікна, як правило, добре герметизовані і знижують повітропроникність будинку. З одного боку, це дає позитивний ефект з точки зору зменшення тепловтрат і покращення температурного мікроклімату у приміщенні, але, з другого боку, при відсутності системи вентиляції у будинку, може негативно впливати на якість повітря у приміщення і призвести до нестачі свіжого повітря. У таких випадках, у вікнах слід передбачати вентиляційні отвори (які, за необхідності, можуть дозволити контролювати доступ повітря у приміщення), що дозволять пропустити мінімальну кількість свіжого повітря у приміщення.

Для різних будинків вартість і ефекти енергозбереження від установки нових вікон відрізняється в залежності від розміру скління, типу, матеріалів і складності виконання вікон. У відповідності до ДБН В.2.6-31 «Теплова ізоляція будівель» к, 2006 для найхолоднішої кліматичної зони 1 в Україні (Рівненська, Житомирська, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська, Черкаська, Полтавська, Харківська, Кіровоградська, Луганська, Донецька області) вікно повинно мати опір теплопередачі 0,5  м2∙К/Вт. Зазвичай, щоби досягти такого опору, вікно повинно мати або енергоефективне покриття, або має бути заповнене інертним газом.

Для можливості збереження таких функцій вікна як вентиляція приміщень необхідно вибирати вікна з функцією мікропровітрювання або використовувати спеціальні провітрювачі. Мікропровітрювання – це таке положення стулки вікна по відношенню до рами, при якому стулка не торкається рами і знаходиться від неї на відстані 1-2 міліметра; мікропровітрювання забезпечує постійний режим провітрювання приміщення без протягів. Провітрювач - це пристрій, вмонтований у верхній частині рами вікна, який забезпечує рівномірний обмежений приплив свіжого повітря, а отже постійну вентиляцію помешкання.

Вікна. На що варто звернути увагу при термомодернізації (презентація REHAU, 22.07.2015, м. Запоріжжя)
Корисна інформація про склопакети (ГОСТ, температурні зони, коефіцієнти опору теплопередачі)

 

 

Корисні посилання

 

 

 
Назад Зміст Далі

Важливі новини і публікації

 

 

Освітній відеоролик "Термомодернізація житлового будинку - кроки" -
процес термомодернізації, необхідність та вигоди її проведення для мешканців багатоквартирних будівель.
Про ролик

Фінансовий інструмент ЄБРР для підвищення енергоефективності у житловому секторі України
Про Програму IQ energy 

 

 

Новий ресурс - приклади успішного впровадження енергозберігаючих заходів для тих, хто хоче зменшити свої витрати на комунальні послуги завдяки ощадливому споживанню та підвищенню енергоефективності власної оселі.

 

Судсидії. Тарифи. Енергоефективність.

 

 

 

Останні новини

Значні зміни: українців зобов‘яжуть проводити енергоаудит будинків

В Україні вже у наступному році повинен запрацювати Фонд енергоефективності, за рахунок якого сім‘я зможе компенсувати до 50% витрат на утеплення свого житла. Далі

6 жовтня відновлено Урядову програму допомоги населенню при утепленні індивідуального житла

Відновлено придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Ощадбанк та Укргазбанк знову почали видачу фізичним особам «теплих» кредитів в рамках програми. Далі

Кращі практики: ОСББ по вул. Учительська, 10 - повна термореновація стін

70% вартості робіт фінансується з міського бюджету, решта – внесок мешканців. Далі

Луцьке ОСББ отримало найбільший в Україні кредит на енергоефективність

Укргазбанк надав рекордний кредит на 10 років луцькому ОСББ «Центральна Вежа» в розмірі майже 3,5 млн. грн. Далі

Конкурс "Найефективніший споживач енергоресурсів" на новому ресурсі "Енергодопомога"

Призи від компанії REHAU - Сертифікат на суму 4000 грн на придбання вікна REHAU. Далі


Share +