ТЕПЛИЙ ДІМ


Друзі ТЕПЛОГО ДОМУ

Асоціація енергетичних аудиторів

Асоціація 'Енергоефективні міста України'

Стройсоюз

Технології енергозбереження

Енергоефективне освітлення

Київ, Святошинський район (вул. Булгакова, 17): Перший досвід освітлення сходових клітин багатоповерхівки енергією із сонячних батарей

Енергоефективна лампа освітлення допомагає зберегти не тільки енергію, а й Ваші гроші. Сьогодні енергоефективні лампи виробляють різної конфігурації, кольорів, розміру, і такий багатий вибір може задовольнити навіть самий вибагливий смак.

Сьогодні ринок пропонує декілька видів енергоефективних ламп: компактні люмінесцентні, світодіодні та галогенові лампи. І компактні люмінесцентні лампи є найбільш популярними енергоефективними лампами. Енергоефективність світодіодних ламп вища, але в той же час вони коштують дорожче ніж компактні люмінесцентні лампи. Енергоефективність світодіодних ламп на 90% вища за лампи розжарювання, а строк служби складає 25000 годин і більше. Давайте порівняємо характеристики звичайних ламп розжарювання, люмінесцентних ламп і світодіодних ламп:

Лампи розжарювання

Компактні люмінесцентні лампи

Світодіодні лампи

25 W

5-7 W

2-3 W

40 W

8-9 W

4-5 W

60 W

11-14 W

6-8 W

100 W

20-23 W

12-13 W


З 1 вересня 2009 р. у країнах ЄС заборонено використовувати 100-ваттні лампи розжарювання, з вересня 2010 р. – 75-ваттні, з вересня 2011 р. буде заборонено використовувати 60-ваттні аналоги. Цікаво, що першими подібну ініціативу висунули не розвинені країни Європи, а Бразилія та Венесуела. Естафету підхопив Китай: в рамках програми Green Light, що її було прийнято у 2005 році, Китай інвестував 2 млрд доларів у виробництво енергозберігаючих ламп. Сьогодні Китай – світовий лідер у цій сфері – тут виробляють понад 80% усіх енергозберігаючих ламп і більша їх частка експортується. В Росії введено заборону на оборот ламп розжарювання 100 Ватт і вище.

ККД лампи розжарювання дуже малий: у світове випромінювання перетворюється не більше 4% спожитої енергії. 11-ваттна люмінесцентна лампа дає стільки ж світла, скільки 60-ваттна лампа розжарювання і при цьому строк її служби у 5 разів довший (біля 5000 годин). Але люмінесцентні лампи містять ртуть і потребують спеціальної утилізації. По завершенні її строку експлуатації її можна просто викинути у сміттєпровід. Якщо таку лампу необережно розбити вдома, то концентрація ртуті у приміщенні буде перевищена у 20 разів.

Деякі люди відмовляються від заміни звичайних ламп розжарювання на енергоефективні, по-перше, тому що, на їхній погляд, наприклад, люмінесцентні лампи дещо завеликі і мають незвичну форму, по-друге, люмінесцентні лампи містять ртуть, що може негативно вплинути на стан здоров‘я. По-перше, дизайн люмінесцентних ламп за останні роки змінився і вони виглядають все краще і сучасніше. По-друге, люмінесцентні лампи дійсно містять ртуть, але в досить малій кількості – 1,4-5 мг в одній лампі, в той час як у звичайному термометрі 500-3000 мг ртуті.

Дійсно, енергоефективні лампи можуть коштувати більше за звичайні лампи розжарювання, але вони використовують енергію більш ощадливо і служать довше, а отже Ви економите гроші.
 

 

Корисні посилання

СТРОЙИНВЕСТГРУПП: світлодіодне освітлення
КОРПОРАЦІЯ ВАТРА: світлотехніка
ledlight.com.ua: світлодіодна техніка
 

Назад Зміст Далі

Важливі новини і публікації

 

 

Освітній відеоролик "Термомодернізація житлового будинку - кроки" -
процес термомодернізації, необхідність та вигоди її проведення для мешканців багатоквартирних будівель.
Про ролик

Фінансовий інструмент ЄБРР для підвищення енергоефективності у житловому секторі України
Про Програму IQ energy 

 

 

Новий ресурс - приклади успішного впровадження енергозберігаючих заходів для тих, хто хоче зменшити свої витрати на комунальні послуги завдяки ощадливому споживанню та підвищенню енергоефективності власної оселі.

 

Судсидії. Тарифи. Енергоефективність.

 

 

 

Останні новини

Значні зміни: українців зобов‘яжуть проводити енергоаудит будинків

В Україні вже у наступному році повинен запрацювати Фонд енергоефективності, за рахунок якого сім‘я зможе компенсувати до 50% витрат на утеплення свого житла. Далі

6 жовтня відновлено Урядову програму допомоги населенню при утепленні індивідуального житла

Відновлено придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Ощадбанк та Укргазбанк знову почали видачу фізичним особам «теплих» кредитів в рамках програми. Далі

Кращі практики: ОСББ по вул. Учительська, 10 - повна термореновація стін

70% вартості робіт фінансується з міського бюджету, решта – внесок мешканців. Далі

Луцьке ОСББ отримало найбільший в Україні кредит на енергоефективність

Укргазбанк надав рекордний кредит на 10 років луцькому ОСББ «Центральна Вежа» в розмірі майже 3,5 млн. грн. Далі

Конкурс "Найефективніший споживач енергоресурсів" на новому ресурсі "Енергодопомога"

Призи від компанії REHAU - Сертифікат на суму 4000 грн на придбання вікна REHAU. Далі


Share +