ТЕПЛИЙ ДІМ






Друзі ТЕПЛОГО ДОМУ

Асоціація енергетичних аудиторів

Асоціація 'Енергоефективні міста України'

Стройсоюз

Технології енергозбереження

Теплова ізоляція стін

Тепловий потік завжди направлений з більш теплого простору у більш холодний. В холодну пору року тепло з будинків направляється до холодного зовнішнього повітря, і чим холодніше на вулиці, тим швидше «тікає» тепло з будинку. Тому теплоізоляція стін є одним з основних джерел енергозбереження. Після утеплення будинку якісними сучасними утеплювачами стін та іншими спеціальними теплоізоляційними матеріалами можна досягти значного зменшення втрат тепла. Точний ефект цього заходу, як енергетичний, так і економічний, залежить від багатьох факторів, починаючи з клімату, де розташований об‘єкт, форми будівлі, і закінчуючи чинними тарифами на енергію. Тому ми рекомендуємо звернутися до спеціалістів, які допоможуть більш точно розрахувати ефект від утеплення стін та необхідні для цього інвестиції. Також див. енергоаудит

Теплотехнічною характеристикою огороджувальних конструкцій є опір теплопередачі (R)1, що вимірюється у м2∙К/Вт (в європейських країнах використовують коефіцієнт теплопередачі (К), що вимірюється у Вт/м2·К, - величина, обернена опору теплопередачі). Чим вищий цей опір, тим кращі теплоізоляційні характеристики стіни. Відповідно до чинних в Україні будівельних норм, ці коефіцієнти нормуються для різних кліматичних зон України. Наприклад, для кліматичної зони 1, куди входить Рівненська, Житомирська, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська, Черкаська, Полтавська, Харківська, Кіровоградська, Луганська, Донецька області, опір теплопередачі стіни будинку, який будується, має бути не менше 2,8 м2∙К/Вт, а будинку, який проходить термомодернізацію, - не нижче 2,24 м2∙К/Вт. Для більшості багатоквартирних будинків в Україні, які не пройшли термомодернізацію, опір теплопередачі стіни варіюється в межах 0,7 – 1,2 м2∙К/Вт.

Також, стосовно теплоізоляційних матеріалів можна часто почути термін «теплопровідність». Зазвичай, її позначають символом λ – «лямбда» і вимірюють у Вт/м∙К. Теплопровідність описує, наскільки легко тепло проходить через даний матеріал. Чим нижчою є «лямбда», тим кращі теплоізоляційні властивості має матеріал. І, відповідно, чим вище «лямбда», тим ці властивості гірші и потрібен більш товстий шар ізоляції з даного матеріалу для кращої теплоізоляції.

Що таке пінополістирол
Вибір утеплювача
Теплопровідність матеріалів

Найбільшим резервом в утепленні будинку і зниженні тепловтрат є утеплення стін із застосуванням сучасних утеплювачів стін з покращеними властивостями, що зменшує загальний опір теплопередачі стіни (або зменшує коефіцієнт теплопередачі). Теплоізоляція стін запобігає виникненню «містків холоду», які з‘являються тоді, коли матеріал, що є хорошим провідником тепла, створює міст між теплим внутрішнім мікрокліматом будинку із зовнішнім холодним повітрям.

Одним з основних лідерів серед теплоізоляційних матеріалів на сьогодні є продукція з різних видів мінеральної вати, яку використовують у вигляді пресованих плит різного ступеня щільності. Теплоізоляція з мінеральної вати дозволяє суттєво знизити тепловтрати стін залежно від товщини теплоізоляційного шару.  При товщині мінеральної 50…75 мм можливо зменшити втрати теплоти стінкою у 1.7…..2 рази.

Крім мінеральної вати для теплоізоляції стін використовують пінополістирол (пінопласт), який має високі теплотехнічні властивості і є дешевший за мінеральну вату, але варто пам‘ятати, що при контакті з відкритим полум‘ям цей матеріал  є горючим, виділяє високотоксичний дим, а тому при використанні цього матеріалу вкрай важливий захист від прямого впливу вогню. В Україні використання цього матеріалу для зовнішньої ізоляції стін дозволяється для житлових будинків до 9 поверхів.

Якісне виконання теплоізоляції стін вкрай важливо як для енергозбереження, так і для довговічності такої теплоізоляції і стінових конструкцій. Для багатоквартирних будинків рекомендується виконання теплоізоляції стін усього будинку, як з естетичних міркувань, так і з міркувань щодо якості виконання робіт. Див. "Комплексне чи "клаптикове" утеплення багатоквартирного будинку"

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 

Назад Зміст Далі

 

Важливі новини і публікації

 

 

Освітній відеоролик "Термомодернізація житлового будинку - кроки" -
процес термомодернізації, необхідність та вигоди її проведення для мешканців багатоквартирних будівель.
Про ролик

Фінансовий інструмент ЄБРР для підвищення енергоефективності у житловому секторі України
Про Програму IQ energy 

 

 

Новий ресурс - приклади успішного впровадження енергозберігаючих заходів для тих, хто хоче зменшити свої витрати на комунальні послуги завдяки ощадливому споживанню та підвищенню енергоефективності власної оселі.

 

Судсидії. Тарифи. Енергоефективність.

 

 

 

Останні новини

Значні зміни: українців зобов‘яжуть проводити енергоаудит будинків

В Україні вже у наступному році повинен запрацювати Фонд енергоефективності, за рахунок якого сім‘я зможе компенсувати до 50% витрат на утеплення свого житла. Далі

6 жовтня відновлено Урядову програму допомоги населенню при утепленні індивідуального житла

Відновлено придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Ощадбанк та Укргазбанк знову почали видачу фізичним особам «теплих» кредитів в рамках програми. Далі

Кращі практики: ОСББ по вул. Учительська, 10 - повна термореновація стін

70% вартості робіт фінансується з міського бюджету, решта – внесок мешканців. Далі

Луцьке ОСББ отримало найбільший в Україні кредит на енергоефективність

Укргазбанк надав рекордний кредит на 10 років луцькому ОСББ «Центральна Вежа» в розмірі майже 3,5 млн. грн. Далі

Конкурс "Найефективніший споживач енергоресурсів" на новому ресурсі "Енергодопомога"

Призи від компанії REHAU - Сертифікат на суму 4000 грн на придбання вікна REHAU. Далі


Share +